Wczytuję dane...

Obudowa gamingowa Zalman M1

Obudowa gamingowa Zalman M1

Dziś przedstawiamy nową obudowę gamingową Mini-ITX Zalman M1, która właśnie trafiła do naszej oferty. Pierwszy rzut oka na produkt tej południowokoreańskiej firmy i już wiemy, że mamy do czynienia z konstrukcją nieidącą na żadne kompromisy. Gracze to bardzo wymagająca grupa użytkowników komputerów osobistych, oczekujących dużej wydajności i odpowiednio mocnych podzespołów. Model M1 zostaje skierowany właśnie do nich. Wewnątrz obudowy znajdziemy miejsce dla zasilacza ATX o maksymalnej długości dochodzącej do nawet 200mm, karty graficznej (max. 350mm), dysków 2,5" oraz 3,5", napędu optycznego a także co ważne dla pokaźnych rozmiarów chłodzenia CPU- to z racji położenia płyty głównej w pozycji horyzontalnej oraz dużej ilości wolnej przestrzeni nad nią.

 

Obudowa Zalman M1 przód

Obudowa ma z przodu zainstalowany wentylator 120mm z niebieskim podświetleniem i opatentowanym przez Zalmana specjalnym filtrem przeciwkurzowym, przepuszczającym zdecydowanie więcej powietrza od klasycznych rozwiązań.Panel zakrywający filtr jest zdejmowalny zaś za drzwiczkami ze szczotkowanego aluminium odnajdziemy regulator prędkości obrotów wentylatora.

Zalman M1 Hot-Swap

 

Kieszeń Hot-Swap z przodu obudowy umożliwia szybkie i wygodne usunięcie/zamontowanie dodatkowego dysku. Poniżej zatoka 5.25 cala, gdzie możemy wmontować nagrywarkę DVD-RW lub Bluray, panel kontrolny z wyświetlaniem temperatur lub też nawet rezerwuar do chłodzenia wodnego.

Zalman M1 srodek

 

Po zdjęciu jednej ze ścianek możemy zobaczyć jak przestronna jest nasza obudowa, charakteryzuje się wymiarami: 261mm (szerokość) x 394mm (wysokość) x 426mm (głębokość).

Zalman M1 schemat

Wnętrze Zalmana M1, za odpowiednią cyrkulację powietrza odpowiadają 2 standardowo zamontowane wentylatory, w razie potrzeby istnieje możliwość montażu dodatkowych dwóch na górze.

Przy dolnej krawędzi możemy dostrzec specjalne otwory wentylacyjne przez które przepływa powietrze chłodzące zasilacz ATX.

Zalman M1 panel

 

Na przednim panelu odnajdziemy poza standardowymi przyciskami 2 gniazda USB 3.0 oraz wyjścia audio na słuchawki i mikrofon.

Zalman M1 filtry przeciwkurzowe

Zalman zastosował w przypadku obudowy M1 wysuwane filtry przeciwkurzowe, które dzięki swojej konstrukcji przepuszczają dużą ilość powietrza przy tym odpowiednio chronią przed niechcianym pyłem.

Zalman M1 podzespoly

 

Wewnątrz możemy zamontować odpowiednio wydajne podzespoły. Znajdzie się tutaj miejsce na dużą gamingową kartę graficzną, zasilacz ATX, dyski a także co ważne chłodzenia CPU.

 

Produkt jest dostępny w sprzedaży w naszym sklepie internetowym w sugerowanej cenie detalicznej 279zł brutto i jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

Zalman M1 Mini-ITX