Wczytuję dane...

Konfiguracja zestawu Digital Signage – część 1. – Rise Vision

Konfiguracja zestawu Digital Signage – część 1. – Rise Vision

Jedną z ostatnich nowości w naszej ofercie są zestawy Digital Signage z zainstalowanym niezbędnym oprogramowaniem pozwalającym wdrożyć urządzenie do pracy w możliwie najkrótszym czasie. Oferowane przez nas komputery oparte są o oprogramowanie Rise Vision - jest to platforma Digital Signage pozwalająca tworzyć prezentacje za pomocą intuicyjnego interfejsu przez stronę www. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość edycji prezentowanych treści bez fizycznego dostępu do komputera, który je wyświetla. Przewagą Rise Vision nad innymi darmowymi programami tego typu są większe możliwości konfiguracji oraz brak ograniczeń dotyczących ilości obsługiwanych ekranów.

Logowanie  do Rise Vision przez konto Google

Aby rozpocząć pracę z Rise Vision należy zalogować się na stronie risevision.com za pomocą konta Google. Jeśli nie masz takiego konta możesz je założyć na stronie https://accounts.google.com/signup. Po zalogowaniu powita Cię ekran główny Rise Vision:

Stworzenie prezentacji

W celu rozpoczęcia tworzenia prezentacji kliknij na [+ Add presentation]. Możesz skonfigurować jej zawartość od podstaw według własnego pomysłu, lub oprzeć się na jednym z wielu dostępnych szablonów (niektóre z nich są płatne).  W swojej prezentacji możesz umieścić m.in.  tekst, obrazy oraz różne widgety,  pokazujące m.in. kalendarz lub prognozę pogody. Po dokonaniu zmian pamiętaj żeby je zapisać, klikając przycisk [Save]. Możesz sprawdzić jak twoja prezentacja będzie wyglądać używając przycisku [Preview].

Dodanie urządzenia

Następnie w zakładce [Displays], za pomocą przycisku [+ Add Display], możesz dodać urządzenie na którym będzie wyświetlana treść. Jedyne co musisz podać to nazwa ekranu, która pozwoli w łatwy sposób go zidentyfikować i przypisać do konkretnej prezentacji. Po zaakceptowaniu nazwy wyświetli się Display ID potrzebny przy konfiguracji konkretnego urządzenia.

Przypisanie prezentacji do urządzenia

W zakładce [Schedules], po kliknięciu przycisku [+ Add Schedule] zdefiniujesz reguły wyświetlania prezentacji na poszczególnych ekranach. W najprostszym trybie prezentacja jest wyświetlana przez cały czas na wszystkich ekranach, ale można również skonfigurować bardziej złożone plany. Możesz na przykład zdecydować, że na danym ekranie w określonych godzinach będą wyświetlane różne prezentacje. Pamiętaj, żeby zapisać zmiany klikając na przycisk [Save].

Przykładowe prezentacje stworzone w Rise Vision

Na kanale RiseVisionInc na Youtube można znaleźć wiele przykładowych prezentacji oraz poradników dotyczących tworzenia i konfigurowania własnych treści.

W kolejnych wpisach opiszemy konfiguracje urządzeń pracujących na różnych systemach operacyjnych.

Część 2. – Ubuntu
Część 3. – Raspbery Pi
Część 4. – Windows 10