Wczytuję dane...

Konfiguracja zestawu Digital Signage – część 3. – Raspberry Pi

Konfiguracja zestawu Digital Signage – część 3. – Raspberry Pi

Konfiguracja naszego zestawu Digital Signage opartego na Raspberry Pi, w przypadku podłączenia urządzenia do Internetu za pomocą kabla, jest banalnie łatwa – wystarczy po włączeniu komputera kliknąć na „Enter Display ID”, i podać Display ID, którego uzyskanie opisaliśmy w pierwszej części poradnika. Od tego momentu na podłączonym ekranie będzie wyświetlana ustawiona w Rise Vision prezentacja. W przypadku użycia WiFi konieczna będzie prosta konfiguracja sieci w konsoli tekstowej. Żeby do niej przejść naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + Alt + F2. Na początku trzeba się zalogować. Domyślny login to „pi”, a hasło – „riseberry”. W czasie wpisywania hasła na ekranie nie będą pojawiać się żadne znaki.

Zmiana hasła

Będąc w konsoli możesz zmienić swoje hasło wpisując polecenie „passwd”. Zostaniesz poproszony o podanie swojego obecnego hasła, a następnie dwukrotne wpisanie nowego, za każdym razem potwierdzając klawiszem Enter. Podobnie jak przy logowaniu również tutaj podczas wpisywania haseł na ekranie nie pojawią się żadne znaki.

Połączenie z siecią WiFi

Konfiguracja połączenia z siecią bezprzewodową odbywa się poprzez edycję pliku, który można otworzyć poleceniem „sudo nano /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf”. Po otwarciu plik powinien wyglądać tak:

Używając strzałek na klawiaturze przejdź do słowa „name” i zastąp je nazwą sieci, z którą chcesz się połączyć. W taki sam sposób w miejsce „password” wpisz hasło do tej sieci. Aby wyjść z edytora użyj kombinacji Ctrl+X, potwierdź zapisanie zmian klawiszem Y oraz lokalizację pliku klawiszem Enter. Zrestartuj urządzenie poleceniem „sudo reboot”.

Wpisanie Display ID

Ostatni krokiem jest wpisanie Display ID. Od tej pory po włączeniu urządzenia automatycznie rozpocznie się wyświetlanie prezentacji przypisanej w Rise Vision do danego urządzenia.

Pozostałe części serii „Konfiguracja zestawu Digital Signage”:
Część 1. – Rise Vision
Część 2. – Ubuntu
Część 4. – Windows 10