Wczytuję dane...

Konfiguracja zestawu Digital Signage – część 4. – Windows 10

Konfiguracja zestawu Digital Signage – część 4. – Windows 10

Spośród naszej oferty gotowych zestawów Digital Signage urządzenie działające pod kontrolą Windowsa 10 dla większości użytkowników może okazać się najłatwiejsze w obsłudze z powodu wykorzystania powszechnie znanego systemu operacyjnego.

Połączenie z siecią

Zestaw oparty o Compute Stick w celu zachowania niewielkich rozmiarów urządzenia, nie został wyposażony w gniazdo LAN, pozwalające na podłączenie do sieci za pomocą kabla. Konieczne więc będzie nawiązanie połączenia z siecią WiFi. Po kliknięciu na ikonę sieci w prawym dolnym rogu ekranu, wybierz z listy sieć z którą chcesz się połączyć i, jeśli jest to wymagane, podaj hasło.Wpisanie Display ID
Po połączeniu urządzenia z Internetem możesz przejść do konfiguracji programu Rise Player, klikając na jego ikonę na pasku zadań . Po włączeniu jedyne co musisz zrobić to podanie Display ID (uzyskanie go opisaliśmy w pierwszej części poradnika) i kliknięcie na przycisk [Install]. .Jeśli chcesz żeby wyświetlanie prezentacji rozpoczynało się automatycznie po uruchomieniu komputera, zostaw pole „Add to Startup process” zaznaczone. W czasie działania programu możesz wrócić do pulpitu za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+Q.

Pozostałe części serii „Konfiguracja zestawu Digital Signage”:
Część 1. – Rise Vision
Część 2. – Ubuntu
Część 3. – Raspberry Pi